Long Arrow Right External Link angle-right Search Times Spinner angle-left

(EE) Spordialade reeglid

 

Kergejõustik

Võitja määratakse ametlikust võistluse protokollist. „Mees mehe vastu” panustamisel võidab osaleja, kes lõpparvestuses on eespool. The winner is determined by the official results list. Kui mõlemad võistlejad langevad välja samas võistluse eytapis nt. Ei pääse järgmisesse kvalifikatsiooniringi vms, siis on panuse lõpptulemuseks „viik” ning panus makstakse mängijale tagasi koefitsiendiga 1.0. Sama kehtib ka juhul kui üks osalejatest ei ilme võistlusele või starti. Outrights panused aga jäävad kehtima. Aussie reeglid

Võitja määratakse AFLi ametlike tulemuste alusel. Juhul kui mõni matš lõppeb viigiga sh. Lisaajal, siis panused tagastatakse mängijale (juhul kui mängule ei ole enne algust pakutud viigi koefitsiente).  

Sulgpall

Kõik tulemused määratakse vastavalt võistluse ametlikele tulemustele. Kui mõni võistlus või matš on tĂĽhistatud või edasi lĂĽkatud, siis tagastatakse mängijale tehtud panused 12 tunni jooksul alates teavitusest. 

Mängus peab olema mängitud vähemalt ĂĽks geim, et panused oleksid välja arvestatud. Kui seda ei suudeta mängida, siis kuuluvad kõik panused tagastamisele. Kui mõni osalejatest lõpetab osalemise võigastuse või alistusvõidu põhjustel, siis tagastatakse händikäpi ja ĂĽle/alla panusetĂĽĂĽpidele tehtud panused. 

Bandi

Mäng peab olema kestnud vähemalt 80 minutit, et panused makstaks välja. Kõik panused kehtivad vaid normaalaja piires, kui teisti ei ole kirjeldatud enne mängu.

Korvpall

Algkoosseisud korvpalli turgudel on ainult informatiivsed. Esialgsed algkoosseisud ei mõjuta mitte mingil viisil panuste tulemusi. Kui MLB (Major League Baseball) kohtumine ei leia aset selle päeval millal see peaks, siis panused tühistatakse.

MLB vastasseis, mis kätkeb endas kahte kohtumist samade meeskodade vahel tähistatakse spordiennustuses markeeringutega G1 (esimene kohtumine) ja G2 (teine kohtumine). 

Jaapani korvpallis tühistatakse kohtumise viigi korral ainult panusetüübi „Matši võitja” panused.

Pesapall, Ameerika jalgpall

Panused võetakse vastu terve kohtumise jooksul (sh. lisaajal), kui ei ole märgitud teisiti. Pesapallis saab panuseid mängu jooksul sh lisaajal panna kõikidele koguarvude ja hänikäppide turgudele. Kui händikäpi puhul on tegu viigi või täpse kogusummaga, siis panus tagastatakse (kombineeritud panuse puhul arvestatakse koefitsiendiks 1.00).

Korvpall

Kõikide panuste tulemused määratakse lõpliku skoori järgi võttes arvesse ka ĂĽleaega. Erandina on turg kui pakutakse võimalust panustada viigile ainult lisaajal. 

Kui enne mängu saab üks meeskondadest tehnilise vea näiteks korvi lõhkumise, tahtliku algusaja venitamise või kakluse puhul, siis panused panusetüübile „Skoorib esimesena” jäävad kehtima.

Juhul kui mängus on vaja mängida lisaaeg kuna turniiri reeglid on sellised ja meeskonnad ei lõpeta normaalajal mängu viigiga, siis lõplikuks tulemuseks on normaalaja lõpu skoor. Sel juhul aga mängia turgudele tehtud panused võtavad arvesse aga sh. lisaaja statistika.

Mängija turgude puhul saab teha panuseid näiteks punktide skoorimisele, lauapallidele, söötudele, blokkidele, vabavisetele jne. Mängija peab panuste realiseerumiseks mängus mängima ja tulemused kinnitatakse ametlike mängu tulemuste pealt. Kui mängija ei mängi mängus, siis tagastatakse sellele mängijale tehtud panused.

Live spordi panustamise puhul kui mängija peale panuse tegemist enam mängu ei pääse, siis tagastatakse tehtud panused.

3x3 tänavakorvpalli ja Big3 puhul kehtivad ametlikud turniiri reeglid. Kui mäng algab aga ei lõpetata korrektselt, siis kuuluvad panused tagastamisele (va juhul kui turu tulemus on juba teada).

Rannajalgpall

Kõik panused kehtivad normaalajal. Normaalaja pikkuse määrab turniiri või võistluse korraldaja. Kui juhuslikult algab mäng varem kui ajagraafikus välja toodud, siis kõik selle mängu panused tagastatakse.

Peale mängu ametlikku lõppemist enam tulemusi ei muudeta.

Rannavõrkpall

Kõik panused jäävad kehtima olenemata kas mängija(d) alustas mängu või katkestas mängu muul põhjusel. 

Poks / Võitlussport

Ametlikuks tulemuseks on ringi ääres tehtud otsus. Algne otsus võib muutuda kui kui kohtunik muudab seda vahetult peale matši lõppu. Tulemused ei ole lõplikud enne nende ametlikku kinnitamist turniiri korraldajate poolt. Arvesse ei võeta muutust tulemuses kui selgub, et üks osalejatest kaotab hiljem matši tänu apellatsioonile nt: kohtuistungi käigus, dopingu tõttu või mõne muu juhtumise tõttu.

Panused, mis on tehtud panustamistĂĽĂĽpidele „KO/TKO” on võidukad vaid juhul kui matš lõppeb KO, TKO või ĂĽhe võitleja loobumisvõidu korral. 

MMA spordi puhul on poole roundi pikkuseks 2min 30sek. 

Viigi korral tagastatakse panused. Erandiks on vaid juhud kui enne matši oli võimalus panustada ka viigile. 

Kõikide matšide mis ei toimunud põhjustel „ärajäämine” või „võitjat ei selgunud” panused tagastatakse.

Viik või tehniline viik – Viigiks on võitluskaardil määratud viik. Tehniline viik on juhtmine kui kohtunik peatab matši enne 5-ndat roundi mõnel muul põhjusel kui knockout, tehniline knockout või diskvalifitseerimine. KO või TKO - Knockout (KO) on juhul kui võitstleja ei suuda oĂĽsti tõusta peale 10-ni lugemist. Tehniline knockout (TKO) rakendatakse 3 knockdowni korral või kui kohtunik sekkub ja selle määrab. Igasugune ĂĽhe võitleja korneri/nurga sekkumine on TKO. Tehniline otsus – On otsus vastavalt kogutud punktidele kohtunike scorecardidelt.Tehniline otsus määratakse kohtunike scorekaartidelt iga roundi lõpus. Enamusotsus - On otsus vastavalt kogutud punktidele kohtunike scorecardidelt. Enamusotsus on juhul kui kaks kohtunikku on andnud rohkem punkte samale võistlejale ja kolmas kohtunik on määranud punktide kohtumise viiki. „Split” otsus - On otsus vastavalt kogutud punktidele kohtunike scorecardidelt. „Split” otsus on juhul kui kaks kohtunikku on andnud samale võistlejale võiduka punktisumma kuid kolmas kohtunik on andnud võiduka punktisumma hoopis teisele võistlejale. „Ülekaalukas” otsus - On otsus vastavalt kogutud punktidele kohtunike scorecardidelt. Kuulutatakse välja juhul kui kõik kolm kohtunikku annavad punktidega võidu samale võistlejale. 

Diskvalifitseeritud vastane – Rakendatakse juhul kui ĂĽks võistleja on korduvalt tahtlikult rikkunud spordiala reegleid ja kohtunik on selle võistleja diskvalifitseerunud selle tõttu. 

Kriket

Tulemus määratakse vastavlt ametlikule tulemusele. Kõik panused kehtivad normaalajale v.a kui enne mängu pole määratud teisiti. 

1ne Over Total Runs

Panuseid saab teha 1se sessiooni ajal matšis. Ainult extrad ja penalty jooksud lähevad arvesse. 

1sne Wicket lahendus

Lahendus on võimalik järgmistel juhtudel: Caught, Bowled, LBW, Run Out, Stumped and Any Other (includes Sent Off/Retired Out). Panus realiseerub kui juhtub esimene wicked lahendus mängus. Kui ĂĽhtegi wickedit ei toimu, siis kõik panused tagastatakse. 

Enim 3-seid Run Oute

Panuseid saab teha meeskonnale kumb saab mängus enim run.oute ollas fieldil. Prices will be offered on which team creates the most run-outs whilst fielding. If a match is reduced in overs and a match result is reached then the team who effected most run-outs whilst fielding regardless of the amount of overs bowled will be the winners. 

Mängu parim mängija

Võidukas panus on vaid juhul kui esialgne panus kattub ametlikult mängu parimaks mängijaks kuulutatud mängijaga. 

To Score Most Runs

Both players must reach the crease for bets to stand. Settlement is based on the official score(s) of the specified batsman.

1st Innings Run Handicap

Both team's 1st Innings must be completed (including declarations) for bets to stand

Most Sixes (Series)

In the event of two or more players ending on an equal number of sixes then dead-heat rules apply.

Batsman Matches (Series)

In Test Series, runs scored in both innings will count. In the event of two or more players ending on an equal number of runs then bets void.

Method of Dismissal (2-Way)

The options available are: Caught and Not Caught. If no further wickets fall all bets will be void.

1st Innings Score

Prices will be offered for the number of runs scored during the 1st innings of the match, regardless of which team bats first.

A Hundred to Be Scored in the Match

The following minimum number of overs must be scheduled, and there must be an official result (Duckworth - Lewis counts) otherwise all bets are void, unless settlement is already determined.

Twenty20 Matches - The full 20 overs for each team. One Day Matches - At least 40 overs for each team. Test and First Class Matches - The whole match counts. In drawn matches there must be a minimum of 200 overs bowled.

Curling

Turniiri võitja: Kui misiganes juhul valik/meeskond kellele panus tehti ei alusta turniiriga, siis panus kuulutatakse kaotanuks ja panuse summat tagasi ei maksta. Matšile panustamine: Kõikide mängude lõppresultaadiks on turniiri ametlik resultaat. Arvesse lähevad ka „extra endid”. 

Rattasõit

Etapi H2H: Mõlemad võistlejad peavad alustama etapi sõitmisega. Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest (UCI või mõne teise ametliku federatsiooni)

Kui misiganues põhjusel võistleja ei stardi, siis panus arvestatakse välja kui „kaotatud”. Panuseid ei tagastata mittestartinute tõttu.

Panused tagastatakse juhul kui: tuurist on sõidetud vähemalt viis etappi ja seejärel on tuur tĂĽhistatud; või eraldistardi puhul kui võistlus on tĂĽhistatud enne ametlike tulemuste väljakuulutamist. 

Darts/noolevise

Panuseid ei tagastata mittestartinute tõttu ja kui võistluse võidab mitte esialgses võimalike võitjate nimekirjas olnud võistleja. Kõik panused kehtivad ka juhul kui võistleja otsustab loobuda turniirist. Kui võistlus algab aga ei jõua lõpuni on võitjaks mängija kes jõuab järgmisesse vooru.

Match Legs/Sets Under/Over, Total Match Legs/Sets and Handicaps panused tagastatakse kui mängu ei lõpetata misiganes põhjusel.

2-way panustamise puhul kui mäng lõppeb viigiga tagastatakse esialgsed panused. 

eSport

2-way panustamise puhul kui mäng lõppeb viigiga tagastatakse esialgsed panused. 

Kui võistlus algab aga ei jõua lõpuni tagastatakse kõik mitte põhipakuumiste panustamistĂĽĂĽbid. 

Händikäppide , ĂĽle/alla ja teiste alternatiivsete turgude puhul peabpanuse realiseerumiseks olema kohtumine lõpetataud. 

Panused jäävad kehtima kui võistkond jätab turniiri jooksul nime samaks aga mängijad selles muutuvad. Sama kehtib ka vastupidise korral, kui mängijad jäävad samaks aga võistkond muudab nime.

Kõik eelmatši panused tagastatakse kui need on tehtud peale mängu algust. 

Maahoki

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest.

Floorball

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest. Mäng peab kehtima vähemalt 55 minutit, et panused kehtiksid. Kõik panusedkehtivad normaalaja piires v.a juhul kui pole märgitud teisiti.  

Jalgpall

Panustamise ajaks on mängu normaalaeg koos lisaminutitega. Kui tulemuseks on kogusumma või händikäpi ennustuse puhul täpne ennustus, siis panused tagastatakse (kombineeritud panuse puhul on kefitsiendiks 1.00. Teine kollane kaart tähenab mõlemat nii teist kollast kui punast kaarti.

Statistilised panused nagu „lööke raamidesse” nurgalöögid jm määratakse põhinedes UEFA või muu amektliku turniirikorraldaja ametlikule statistikale nende kodulehel. 

0:0 on viik. 

„Kumb edeneb turniiri käigus kaugemale?" panuse puhul on tähtsuse järjekord järgmine: turniiri level, koht alagrupis, punktide kogusumma, väravate vahe, löödud väravad. 

Esimene väravalööja/Viimane väravalööja Panused tagastatakse kui mängija kellele panus tehti liitub mänguga peale mängus juba löödud avaväravat. Arvesse lähevad kõikide mängijate poolt löödud väravad vastasmeeskonnale. Kui mängu ainsaks väravaks on omavärav, siis „No goalscore” panused arvestatakse kui võidukad panused.

Intervall panustamine Panused, mis on tehtud kindlas ajaaknas saavutatavatele tulemustele nagu näiteks kaardid, väravate koguarv, nurgalöögid jne lähevad arvesse ainult selle konkreetses ajaakna jooksul. Täpseks ajamääruseks on juhtumise konkreetne toimumise hetk st nt vea tegemine enne karistuslääki, mitte karistuslöögi tegemise hetk.

Kaardid

Kahe kollase puhul mille tulemuseks on punane kaart on kaartide kogusumma 3. 

Arvesse lähevad vaid väljakumängijatele näidatud kaardid. St arvesse ei lähe pingikaardid ja peale mänguaega näidatud kaardid. 

Nurgalöögid

Arvesse lähevad vaid reaalselt antud nurgalöögid. Nurgalöögi korduse puhul läheb nurgalöök arvesse vaid ĂĽhe korra. 

Vormel 1

Panuseid saab teha:

a) võitjale: võidusõitja, kes edestab lõppprotokollis kõiki teisi kaasvõistlejaid;

b) võidusõitja, kes saavutab kõrgeima koha lõppprotokolli alusel panustatud intervalltĂĽĂĽbis nt esimene kuni kolmas, kolmas kuni kuues jne.  

c) kõrgem tulemus: kumb võidusõitja lõpetab võistluse eespool. Kui kumbki võistleja ei olnud võimeline võistlust lõpetama aga alustasid, siis on võidukaks see kes läbis rohkem ringe. Katkestamise aga sama ringi arvu puhul tagastatakse panus koefitsiendiga 1.00.  

d) finišeerib – ei finišeeri: kihlvedu kas võidusõitja lõpetab või ei lõpeta võistlust (tervet distantsi). Võidusõitjat kes kaotab võitjale ĂĽhe või rohkema ringiga kui siiski on lõplikus protokollis käsitletakse kui võidusõidu lõpetanud võistlejat. 

e) kiireim ring. Kiireima võistlusringi saavutanud võistleja.

f) ohutusauto – kui võistluse käigus ilmub rajale ohutusauto.

Saalijalgpall

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest. Normaalaaeg määratakse võistluse/turniiri ametliku korraldaja poolt. Enne kalendris olnud algusaega alustatud mängudele tehtud panused tagastatakse.

Peale mängu tehtud ametlikud muudatused ei lähe arvesse. Kehtib vaid mängu lõpus olnud ametlik tulemus.

Golf

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest. H2H panustamise puhul peavad mõlemad mängijad vähemalt ühe palli mängu panema ja löögi sooritama. Kui kumbki mängija ei suuda võistlust lõpetada, siis on võitjaks mängija kes asus kõrgemal ametlikes tulemustes.

LĂĽhendatud võistluse korral ilmastikuolude vms tõttu on lõpptulemuseks viimane ametlik seis. 

Peale mänguringide lõppu tehtud panused tagastatakse. 

Käsipall

Chinese Handball League reeglite järgi kui ĂĽhel on võiskonnal on vähemalt 15-punktiline eduseis teise võistkonna ĂĽle, siis võistlus lõpetatakse ja eduseisus olnud võistkond kuulutatakse võitjaks. Kõik panused kehtivad normaalajal. 

Jäähoki

Panused kehtivad:

  1. Lõplik võitja – normaalaeg + lisaaeg + penaltid 
  2. Kogu mäng – normaalaeg + lisaaeg 
  3. Normaalaeg - 60 minutit v.a kui pole muud normaalaega määratud enne mängu

Mängu lõppskoor, händikäpid ja koguarvud kehtivad vaid normaalaja piires. Händikäpi ja üle/alla.

Statistilised panused nagu „lööke raamidesse”, „karistusminutid”jm määratakse põhinedes amektliku turniirikorraldaja ametlikule statistikale nende kodulehel ja kehtivad vaid normaalajal.

Pokker

Mängija peab saavutama kõrgema koha kui vastasmängija nii turniiri kui cashi mängudes. Mõlemad mängijad peavad lõpetama turniiri, vastasel juhul panused tagastatakse. 

Ragbi Union/ Ragbi League

Panused kehtivad vaid normaalaja piires (80 minutit). Mängu katkestamise korral panused tagastatakse. 

Turniiri käigus kui vastaed omavahel muutuvad, siis nende mängule tehtud panused tagastatakse. 

Snuuker

Turniiri võitja ennustus. Panuseid ei tagastata kui mängija ei alusta turniiri või võitjaks iosutub mitte esialgses soosikute nimekirjas olnud mängija. Kõik panused jäävad kehtima. 

Mängija, kes jõuab järgmisesse ringi misiganes viisil osutub võitjaks. 

„Händikõppide”ja „kokku freime ĂĽle/alla” panuste puhul kui mäng misiganes põhjusel tĂĽhistatakse, siis panused tagastatakse. 

Speedway

Võistkonna/Klubi Speedway

Eelmatš – Kõik panused tagastatakse juhul kui: võistlus katkestatakse ja on selge, et seda ei saanud jätkata ning jätkamine poleks tulemust mõjutanud enam; võistlusele määratakse uus algusaeg 24 tunni jooksul. Vastasel juhul jäävad panused kehtima. 

Händikäpi panustamine peale 8-ndat võidusõitu – kõik 8 sõitu peavad olema lõpetataud. Rajalt väjasõidud ei lähe arvesse. Kui võidusõit lĂĽkatakse edasi ja ei alga 24 tunni jooksul peale ametlikku teadet, siis panused tagastatakse. 

Kõik panused realiseeruvad peale ametlike lõpptulemuste selgumist. Peale võistlust toimunud apellatsioonid, diskvalifitseerimised ja punktide mahaarvamised ei lähe arvesse.

Panuste lõpptulemus

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest.  

Ujumine

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest. Peale võistlust toimunud muudatused, apellatsioonid, diskvalifitseerimised ei muuda panuste realiseerumist. Kui võistleja teeb valestardi, siis on ta automaatselt võistlejate nimekirjas.  

Lauatennis

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest.

Panused tagastatakse kui esialgse mängijate nimekirja alusel tuleb muudatusi reaalselt alanud mängus. Kui mäng algab aga ei lõpetata, siis panused tagastatakse. 

Tennis

Panused jäävad kehtima alljärgnevate juhtumiste puhul: 

  • Kui mängu algusaeg muutub kas ilmastikuoludest või teisel juhul.
  • Muudetakse väljakut kus matš toimub.
  • Muudetakse mängukohta sisetingimustest välistingimustesse või vastupidi.
  • Kui muudetakse mängu toimumise pinnasekatet sh mängu ajal või enne mängu.

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest tulemustest.

Kui tulemuseks on kogusumma või händikäpi ennustuse puhul täpne ennustus, siis panused tagastatakse (kombineeritud panuse puhul on kefitsiendiks 1.00). Võistkondliku vastasseisu puhul võib võistkonna koosseis muutuda ja panus jääb kehtima.

Paarismängu puhul, kui ĂĽks mängijatest ei alusta mänguga või vahetatakse välja, siis panused tagastatakse. 

Kui mängu ei lõpetata mängija igastuse vms tõttu, siis „mängu võitja” panusetüübi panused tagastatakse..

The bets on the statistics of the match (aces, double faults, serve speed and similar), which are not known (or are affected) until the early retirement, are voided and refunded. The bets on the statistics of the match (aces, double faults, serve speed and similar) that are known (or are not affected) until the early retirement, remain valid. In case a player, who started the tournament, withdraws due to an injury or any other reason, all bets related to their performance in the tournament remain valid. 

Kui kumbki mängijatest ei alustanud mänguga, siis panused tagastatakse.  

Võrkpall

Kui peaks lõppema enne ametlikk lõppemist, siis panused tagastatakse. 

Võistluste puhul kus kahe viigiga lõppenud seti puhul on otsustavaks „Kulne sett”, siis see tulemuste arvestuses ei kehti v.a panusetüüpidel „milline võistkond kvalifitseerub?”, „milline võistkond edeneb kaugemale?”, „kas mängitakse kuldne sett?”, „ või mõni muu turg kus Kuldne sett on valikute kirjelduses.

Panuseid ei tagastata mitte alustatud võistkondade puhul. Panused kehtivad kui võistkond katkestab enne või turniiri ajal. 

Vesipall

Kui mäng lõppeb enne lõpuvilet, siis kõik panused tagastatakse koefitsiendiga 1.00.

Tõstmine

Poodiumil olevad võitjad on ametlikud võitjad. 

Peale võistlust toimunud muudatused, apellatsioonid, diskvalifitseerimised ei muuda panuste realiseerumist.

Talispordid

Spordialad:

Mägilaskumine

Laskesuusatamine

Bobisõit

Murdmaasuusatamine 

Luge

Kahevõistlus

Uisutamine

Skeleton

SuusahĂĽpped

Lumelauasõit

Eripanused (sh.turniiri võitja / pääseb poodiumile / võidukas rahvus jne)

Kõik tulemused lähtuvad ametlikest FIS, ISU, IBU, OOC vm ametliku alaliidu 

Peale võistlust toimunud muudatused, apellatsioonid, diskvalifitseerimised ei muuda panuste realiseerumist.

Maadlus (Kreeka-Rooma ja OlĂĽmpia)

Poodiumil olevad võitjad on ametlikud võitjad. Peale võistlust toimunud muudatused, apellatsioonid, diskvalifitseerimised ei muuda panuste realiseerumist.

Matši võitja – Viigi ja ühe võistleja asendamise korral enne matši kõik panused tagastatakse.